4D-моделювання

BIM графік робіт (4D)

Проектна організація КиївПроект є професійним Підрядником в області 4D-моделювання для великих, комплексних об'єктів.

Що таке 4D-моделювання.

4D моделювання об'єднує 3D-модель об'єкта і його календарний план будівництва, таким чином, позначаючи існування тих чи інших елементів в певному відрізку часу. Так формується візуально підкріплений календарний графік робіт, який можна зробити максимально докладним або навпаки укрупненим.

Весь процес зведення будівлі показаний у вигляді анімаційного ролика з можливістю робити паузи і писати коментарі, виявляти просторово-тимчасові колізії, оптимізувати роботу техніки і будівельників.

В 4D модель вносяться дані не тільки за календарним планом будівництва, що стосуються різних елементів будівлі, а й об'єкти, які беруть участь в будівництві і значно впливають на цей процес. Розташування крана і площа його дії, кількість і розмір машин, здатних проїхати через будмайданчик за добу, розміщення і розміри будівельного містечка, вивіз сміття і багато іншого - все це можна і потрібно враховувати при плануванні будівництва. А наочна і докладна візуалізація календарного плану дозволяє не тільки виключити різні помилки, але і оптимізувати процес ще безпосередньо до початку будівництва.

Переваги 4D в порівнянні з традиційними технологіями

Як і перехід від проектування на папері до CAD, так і перехід від CAD до BIM відкриває безліч додаткових і раніше небачених можливостей. Використання BIM не тільки знижує кількість і критичність помилок, але і підвищує продуктивність проектувальників, значно покращує якість кінцевого продукту.

Технології 4D дозволяють синхронізувати модель з календарними графіками і подивитися, в який саме момент часу які конструкції повинні бути зведені, перевірити елементи будівлі на перетину, базово проаналізувати витрати, буквально «погуляти» по об'єкту і т.д.

Як усунення колізій економить ваші гроші

Види колізій
Перш за все, давайте визначимо, які колізії можуть виникнути в процесі проектування і будівництва. За характером перетину:

Фізичні - перетину в моделі статичних елементів.
Інтелектуальні (або логічні) - колізії, при яких елементи розташовано невірно з точки зору процесу взаємодії з ними. Не можуть бути виявлені автоматично (наприклад, труба перекриває двері - не є фізичною і ніде не буде візуально відображена, як перетин елементів, однак є грубою помилкою і повинна бути усунена BIM-координатором).

Просторово-часові - перетину між елементами з урахуванням фактора часу (елементи або один з елементів рухаються). Наприклад, 4D дозволяє враховувати навіть такі тонкі моменти, як ведення робітниками робіт на певній ділянці будівельного майданчика. В цей час там не можуть розташовуватися обладнання або будівельні конструкції. Якщо ж розташування робочих і техніки в конкретний період часу не враховується і вони перетинаються, заважаючи будівельного процесу - це просторово-часова колізія.

Фізичні та інтелектуальні колізії найчастіше ставляться до самого об'єкту і конструкцій, обладнання, з яких він складається. Просторово-часові ж відносяться до тимчасових споруд, будівельній техніці, пересуванню робочих по будівельному майданчику. Такі перетину складно врахувати при традиційному проектуванні і їх наявність в проекті повністю залежить від професіоналізму фахівця.

За місцем виявлення:
Внутрішні - перетину між елементами всередині будівлі.
Зовнішні - перетину між елементами будівлі і технікою, тимчасовими спорудами і ін. В процесі роботи на будівельному майданчику.

Окремої згадки заслуговує грамотна опрацювання завантаженості в'їзду на майданчик. Нерідкі випадки, особливо в Москві, в умовах високої щільності забудови, коли одна великогабаритна одиниця техніки може заблокувати в'їзд на майданчик вантажівкам з матеріалами та ін., Що тягне за собою затримки і простої в будівельному процесі. 4D-моделювання дозволяє також врегулювати і оптимізувати цей процес.

4D-моделювання дає можливість практично повністю виключити всі види колізій, в тому числі і такі складні для сприйняття фахівцем просторово-часові - за рахунок побудови динамічної візуалізації і автоматичного виявлення перетинів.

Ціна колізії

Як ви могли вже прочитати на сторінці, присвяченій технологіям BIM, проектування складає всього 5% бюджету, закладеного на будівництво, в той час, як помилки допущені на цьому етапі призводять до дуже дорогим наслідків.

Для наочності знову наведемо графік. Однак необхідно відзначити, що виявлення просторово-часових колізій при традиційному проектуванні відбувається в основному на стадії будівництва, коли ціна помилки найбільш висока.

Принципи роботи технології 4D

Використання платформи Autodesk Revit в поєднанні з Autodesk Navisworks дає можливість ефективно планувати будівельні операції, виявляти потенційні проблеми, вивчати і оцінювати альтернативи.

Використовуючи ці інструменти, фахівці можуть моделювати заплановані послідовності будівельних робіт, виявляти зіткнення і проблеми, знаходити можливості для поліпшення календарних планів будівництва, відстежувати поставку матеріалів, управляти ланцюжком поставок і багато іншого.

В Revit виконується BIM-проектування будівлі і створюється модель, яка в подальшому буде використана в Navisworks для створення 4D.

Календарний план будівництва розробляється нашими фахівцями в Microsoft Project. Сам по собі графік вже є достатнім для розуміння ходу робіт і повністю відповідає стандартам. Фахівці КИЇВПРОЕКТ готують календарний план для імпорту в Navisworks, роблячи його максимально докладним.

Navisworks

Після того, як модель і календарний план будівництва виконані - обоє ці елемента імпортуються в Navisworks. Спочатку модель слід підготувати - розбити на групи елементів, які будуть задіяні в процесі будівництва в один і той же час.

Календарний план будівництва імпортується в Navisworks в модуль Timeliner в якості вихідних даних по тимчасових проміжків. Завдання з графіка можуть налаштовуватися як для знесення, так і для будівництва (створення).

Для швидкої і простої настройки фахівці КИЇВПРОЕКТ в календарному плані будівництва називають завдання так само, як називаються набори в Navisworks, що дозволяє в пару кліків встановити зв'язок між ними.

Після імпорту за завданнями відразу відображається діаграма Гантта. А після прив'язки завдань до наборів - набори також відображаються в графіку і при потреби їх можна переналаштувати і доопрацювати.

На вкладці моделювання можна налаштувати тривалість візуалізації, швидкість і інші її параметри. У процесі показу паралельно анімації відображаються тимчасові проміжки - день тижня, час, дата, тиждень, рік та інші (в залежності від заданих параметрів). Ви можете вибрати конкретну дату і подивитися, що саме буде побудовано і який вигляд матиме об'єкт в процесі будівництва в цей часовий проміжок.

На початку будівництва можна виділити спеціаліста з нагляду, який відстежував би фактичні терміни виконання графіка. Зафіксовані показники можна легко співвіднести в Navisworks з плановими - відхилення будуть візуально виділені в моделі.

При необхідності окремо кожної одиниці будівельної техніки створюється анімація руху по будівельному майданчику, яка потім включається в загальну модель і є придатною для аналізу і подальшої оптимізації логістичних процессов.

Графік і модель мають всі можливості для процессной доопрацювання в залежності від поточного стану проекту, актуальної ситуації на будівельному майданчику.

Переваги 4D в КИЇВПРОЕКТ

Заощаджуємо ваші гроші
За рахунок усунення фізичних, інтелектуальних і просторово-часових колізій.

Оптимізуємо будівельний процес
Не просто усуваємо помилки, але і виявляємо можливості прискорення, здешевлення процесу будівництва.

Максимально докладна модель
Робимо модель гранично деталізованої, щоб кожен елемент був врахований в процесі планування будівництва.

Досвідчені фахівці
У нашій команді є справжні професіонали 4D, чиї навички підтверджені сертифікатами Autodesk і безліччю завершених проектів.

Ми в числі перших
КиївПроект більше 3-х років успішно практикує BIM, тому впровадження 4D-технологій не стало для нас проблемою. Проектні організації, що працюють в CAD, не можуть дати настільки ж якісні рішення по проекту і планування процесу будівництва.

Налагоджена робота з більшістю проектних форматів
Що дозволяє не тільки приймати вихідні дані в будь-якому вигляді, але і ефективно взаємодіяти з підрядниками в процесі проектування і будівництва.

Contacts

Contacts

Contacts

Зв'язатися з нами

Зв'язатися з нами

місто Київ, вул. Вікентія Хвойки, 21 Найближче метро Петрівка
Телефони:  +38 (044) 33-86-000
+38 (096) 95-35-000,  +38 (095) 75-46-000

Працюємо з Пн по Пт з 9:00 до 19:00, Сб, Вс - вихідні

E-Mail: office@kyivproekt.kiev.ua

Хочете замовити проект?

Contact us

Your message has been sent sucessfully

adware removal programs